خواص شکر نیشکر

شکر قهوه ای از انواع شکر است که از نیشکر یا چغندر قند به دست می آید و در انواع مختلف شکر قهوه ای روشن و تیره، شکر طلایی یا زرد، توربینادو، دمرارا و موسکوادو یافت می شود.

بسیاری از مردم گمان می کنند رنگ شکر قهوه ای که امروزه در بازار یافت می شود به دلیل طبیعی تر بودن آن نسبت به شکر سفید است اما در حقیقت این شکر به صورت مصنوعی و با افزودن ماده ای به نام ملاس پس از تولید شکر سفید ایجاد می شود.

شکر قهوه ای مصنوعی در حالت کلی مزیت چندانی نسبت به شکر سفید ندارد، در صورتی که شکر قهوه ای طبیعی که در طب سنتی به شکر سرخ مشهور است، برخلاف شکر سفید عاری از مواد شیمیایی است و ملاس طبیعی موجود در آن منبع غنی مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فسفر محسوب می شود و نیاز بدن به این مواد ضروری را تامین می کند.

در ادامه قصد داریم شما را با خواص شکر قهوه ای طبیعی برای سلامتی، لاغری، پوست و مو آشنا کرده و درباره ارزش غذایی و فواید شکر قهوه ای بیشتر بدانیم.با بهار اندیشه همراه باشید.

خواص دارویی و فواید شکر قهوه ای طبیعی

۱٫ جلوگیری از چاقی

۲٫ قاعدگی و پریود

۳٫ انرژی بخش

۴٫ گوارش و هضم

۵٫ ضد عفونی کننده

۶٫ بارداری

۷٫ سرماخوردگی

۸٫ آسم و بیماری های تنفسی

۹٫ دیابت

 

هشدار: بیماران دیابتی توجه داشته باشند شکر قهوه ای هنوز هم می تواند اثر منفی روی قند خون به جا بگذارد و مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود.

 

شکر قهوه ای چیست؟

شکر قهوه ای به دو روش طبیعی و مصنوعی تهیه می شود.

شکر قهوه ای و سفید هر دو طی یک فرایند از نیشکر یا چغندر قند به دست می آیند. نیشکر و چغندر قند حاوی مقادیر فراوانی ساکاروز هستند که طی فرایند تولید شکر مقدار زیادی از آن را از دست می دهند، اگرچه هنوز هم بیشتر مواد شکر (یا ساکاروز کریستالی) را ساکاروز تشکیل می دهد.

طی فرایند تولید شکر، آب نیشکر و چغندر قند را گرفته و می جوشانند تا شیره آن باقی بماند که حاوی دو ماده ساکاروز و ملاس است.

برای تهیه شکر سفید، ملاس شیره جدا شده و ساکاروز باقی مانده خشک و کریستالی می شود، به طوری که حدود ۹۹ درصد شکر سفید را ساکاروز تشکیل می دهد و رنگ سفید آن هم به دلیل حضور همین ماده می باشد.

برای تهیه شکر قهوه ای مصنوعی، در مرحله بعد مجددا مقداری ملاس به شکر سفید می افزایند، به طوری که شکر قهوه ای روشن حدود ۳٫۵ درصد و شکر قهوه ای تیره تر حدود ۶ درصد ملاس دارند و این مقدار تا ۱۰ درصد نیز افزایش پیدا می کند.

در صورتی که کریستال سازی شیره به طور مستقیم و بدون جداسازی ملاس انجام شود حاصل آن شکر قهوه ای طبیعی یا شکر سرخ خواهد بود.

تشخیص شکر قهوه ای اصل طبیعی

شکر سفید و قهوه ای تصفیه شده معمولا زبرتر از شکر قهوه ای طبیعی و خام است و ملاس آن به راحتی با شستن از کریستال ها جدا می شود. اما دانه های شکر قهوه ای طبیعی حتی با شستن نیز تغییر رنگ نمی دهند زیرا ملاس به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده آن ها می باشد.

تفاوت شکر قهوه ای و شکر سفید

شکر قهوه ای طبیعی نسبت به شکر سفید تصفیه شده، رطوبت بیشتری دارد و همین مسئله باعث کاهش سطح کالری و کربوهیدرات این نوع شکر می شود. اگرچه لازم است هنگام مصرف شکر قهوه ای نیز مانند هر ماده غذایی شیرین دیگر، توجه کافی به شمارش کالری و کربوهیدرات آن داشته باشیم.

شکر سفید معمولا بوی خاصی ندارد اما شکر قهوه ای را از روی عطر آن می توان تشخیص داد.

با وجود همه فوایدی که برای شکر قهوه ای ذکر کردیم، تاکنون نتایج علمی در مقیاس بزرگ درباره شکر قهوه ای به دست نیامده که ثابت کند مواد مغذی موجود در شکر قهوه ای (به استثنای مواد معدنی موجود در ملاس) بیشتر از شکر سفید تصفیه شده باشد.

منبع: boldsky – livestrong – wikipedi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *